Jakie materiały promocyjne Twojego serialu internetowego będą Ci potrzebne.

O materiałach promocyjnych serialu warto pomyśleć jeszcze przed jego produkcją, tak aby można zaplanować część działań marketingowych wcześniej. Na pewno będziesz potrzebował krótki opis serialu i plakat. Bardzo przydatne mogą być tzw. fotosy, czyli zdjęcia wykonane na planie podczas kręcenia, jak i stopklatki z serialu. Będziesz mógł je wykorzystać przy powstawaniu plakatu, okładek kolejnych odcinków/plików na YouTubie, jak i przy promocji na social mediach.

Pamiętaj również o zdjęciach portretowych głównych członków ekipy i obsady oraz ich krótkich bio. Widzowie uwielbiają również making of, czyli materiały wideo z backstagu planu zdjęciowego oraz tzw. faile, czyli wpadki aktorów podczas kręcenia.

Jeśli planujesz zgłaszać serial na zagraniczne festiwale będziesz musiał przetłumacz dialogi oraz materiały promocyjne na język angielski. Możesz nałożyć angielski napisy od razu na obrazek wideo, dzięki czemu od razu zwiększysz swoją potencjalną widownię.

Warto również jak najwcześniej stworzyć kanały social mediów danego serialu (np. strona na fb, konto na Instagramie, kanał na YouTubie lub konto na TikToki), tak aby od początku zbierać widownię i dzielić się z publicznością każdym kolejnym krokiem powstawania produkcji.

Kiedy serial będzie już gotowy do emisji pamiętaj o napisaniu informacji prasowej i rozesłaniu jej do różnych mediów. Dzięki temu o Twoim projekcie dowie się więcej osób, co zwiększy jego oglądalność i miejmy nadzieję pozwoli zyskać popularność.

Przykład krótkiej informacji prasowej:

https://kino.dlastudenta.pl/artykul/rozmowy-z-babcia-zobacz-pierwszy-odcinek-zabawnego-serialu-internetowego-wideo,117016.html

Napisz komentarz