serial gwiazdy

Wymarzona obsada

Już pisząc scenariusz serialu internetowego zastanawiamy się, kto mógłby wcielić się w poszczególne role. Pamiętaj, że w sprawach obsadowych i nie tylko, warto zaczynać od swoich wymarzonych typów. Jest bardzo możliwie, że aktor lub aktorka, o której pomyślałeś, nawet jeśli jest osobą rozpoznawalną zgodzi się zagrać w Twoim serialu! W każdym razie nigdy się nie dowiesz, jeśli nie zapytasz 🙂

Większość aktorów lubi wyzwania, jeśli więc rola, którą zaproponujesz będzie odbiegała od tych, które grają zazwyczaj możliwe, że uda Ci się ich zainteresować.

Z kolei w przypadku propozycji roli gościnnej w serialu, ich czas zaangażowania będzie ograniczony do kilku godzin, co łatwiej będzie im wcisnąć w swój zajęty grafik.

Możesz też celować w aktorów znanych, ale obecnie nie rozchwytywanych i niezaangażowanych w żadne produkcje, którzy po prostu mają więcej czasu lub ich gwiazda ciut przygasła lub świeciła jaśniej w poprzedniej epoce 😉

Ostatni argument za próbowaniem zaangażowania swojej wymarzonej ibsady, to pamiętaj, że gwiazdy też kiedyś zaczynały i mogą po prostu chcieć wesprzeć młodych filmowców.

Jeśli Ci się uda pamiętaj, żeby postarać się aby Twoja produkcja była jak najbardziej profesjonalna mimo niskiego budżetu. Czyli pomyśl o transporcie na plan, planie pracy, cateringu, doświadczonej ekipie a w czasach koronawirusa o bezpieczeństwie. Mamy nadzieję, że pomogą Ci też w tym nasze kolejne artykuły!

Z aktorami kontaktuj się przez ich agencje aktorskie lub social media.

fot. Comfreak z Pixabay 

Napisz komentarz